ZDRAVÉ STŘÍBRO

Iontově koloidní stříbro - buďte zdraví s Ag+

Užívání iontově koloidního stříbra je třeba brát jako doplněk stravy. Nenahrazuje léky.
Léčbu nemocí je stále nutné konzultovat s lékařem. Pozor na vzácnou alergii na stříbro.Návod na výrobu iontově koloidního stříbra a použití přístroje IKS10:

 • K výrobě iontově koloidního stříbra, dále jen IKS, je zapotřebí destilované vody farmaceutické kvality (koupíte v lékárně jako destilovanou vodu pro injekce), přístroj IKS10, dva stříbrné dráty (čistota 99,9%) a čistou skleněnou nádobu. Pokud vlastníte Aqua Ševětín set, není skleněná nádoba potřeba – stříbro budete uvolňovat přímo do originální láhve Aqua Ševětín. IKS se vyrábí a uchovává ve tmě, při výrobě s nádobou příliš nemanipulujte.

 • Odstraňte zátku destilované vody pro injekční využití a nalijte ji do čisté nádoby (půllitr). Pokud vlastníte Aqua Ševětín set, nainstalujte víčko s naohýbanými dráty na láhev tak, aby stříbrné dráty byly ponořeny v destilované vodě (původní víčko znovu použijte po dokončení výroby IKS). Na láhev si fixem zapište čas a datum začátku výroby IKS (pro lepší orientaci).

 • Zkontrolujte stav baterie přístroje IKS. Stiskněte tlačítko „Test bat.“ - rozsvítí se dioda na přístroji. Intenzita svitu diody určuje stav baterie (výdrž zhruba 1 rok).

 • Přístroj IKS10 položte na nádobu tak, aby očka na bocích přístroje byla nad destilovanou vodou.
 • Nechte vodu v půllitru cca 15 min. ve tmě ustálit. Do konce procesu již s nádobou nehýbejte.
 • Stříbrné elektrody zasunete skrz očka na přístroji IKS10 až na dno půllitru (elektrody musí být od sebe co nejdále – cca 6 cm - a ponořeny alespoň 10 cm. Začne elektrochemické uvolňování iontů Ag+ do vody (při procesu bliká modrá LED). V případě Aqua Ševětín setu, připojte ke stříbrným elektrodám na víčku kabely se zdířkami a krokodýlky nacvakněte na očka přístroje IKS10 (také začne blikat modrá LED). Připojením stříbrných elektrod se přístroj IKS10 automaticky zapne.

 • Stříbrné elektrody není vhodné často zaměňovat – pamatujte si, jak jste je zapojili poprvé. Záměna elektrod se doporučuje vždy po vyrobení zhruba 200 litrů IKS.

 • Po 24 hodinách odstraňte elektrody z oček přístroje IKS10. V případě Aqua Ševětín setu odpojte přístroj a vyndejte víčko se stříbrnými dráty z láhve. Za 24 hodin se uvolnilo 5mg Ag+ iontů do destilované vody - to odpovídá koncentraci (hmotnostní) 10ppm. Stříbrnou elektrodu, která byla použita jako katoda (na přístroji IKS10 označena velkým „K“), čistěte bílým papírovým ubrouskem. Anodu nikdy nečistíme, přestože časem zčerná. Odpojením stříbrných elektrod se přístroj automaticky vypne.

 • Půllitr s IKS (láhev Ševětín s IKS) uchovávejte ve tmě při pokojové teplotě.
 • Pokud vlastníte pH metr, můžete si koncentraci iontového stříbra změřit sami (viz. tabulka níže).
 • Laserové ukazovátko – pokud bude IKS obsahovat pouze iontové částice, bude světlo z laserového ukazovátka procházet roztokem bez viditelné stopy. Pokud bude roztok IKS obsahovat více koloidních částic, bude stopa laserového paprsku zřetelnější. Tímto způsobem lze kontrolovat stav IKS od výroby dále.

tabulka

Denní dávkování 5 cl / 100 kg (dle normy FDA) – aplikujte pod jazyk po dobu 3 min., pak vyplivněte - spotřebujte do 14 dnů (pak účinnost klesá).Nádoby a nástroje, které budete používat pro výrobu IKS, doporučujeme předem opláchnout destilovanou vodou pro injekční použití. Iontové stříbro má antibakteriální účinky a při preventivním užívání zlepší kvalitu života po zdravotní stránce.
Návod ke stažení ve formátu PDF.